FORUM KONUK DEFTERI MOVIE FLASH KLIPLER Lazca Dil Kursu Koçivape Xoroni 1998 / Lazuri.Com
 

  Uyari: Bu sayfada Lazca sözcükler için "Alboni Font"(yazı karakteri) kullanılmıştır. "Windows \ Fonts" dizininde Alboni Font olmayanlar karakterleri yanlış görecektir. Bunun olmaması için Windows\Fonts dizinine [Alboni Font'u buradan yükleyebilirsiniz]. Ayrıntılı bilgi için Lazuri Font ya da LazuriPC sayfamızı okuyunuz.

Copyright © 2002-2017 Lazuri.Com

Bu Movie; 07.08.2003 - 30-03-2007 tarihleri arasında serverimizde 26160 izleme oranına ulaşmış, verilen tarihte video.google serverine aktarılmıştır.

___________________________________

1998'de Koçivalar'ın * Ardeşen'de düzenledikleri Bayram Şenliği. Zaman geçtikçe Dutxe(Rize/Tunca beldesi)de bile xoron farklılaşıyorsa nekadar çabuk eridiğimizi anlamamız zor olmasa gerek.

* Koçivalar: Dutxe(Rize/Tunca beldesi)' nin 4 kurucusundan(ilk yerleşenlerden) birinin(Koöo, Üoçi, Koç olarak da söylenmekle birlikte aslı bilinmemekte) şeceresine mensup olan sülale. Koçivape İslamiyetin yayılmasıyla ilk Müslümanlığı kabul ettiği tahmin edilen(17.y.y. ortaları ) 'İslam 'dan sonra 'İslamoğlu' olarak da bilinen sülaledir. İslamiyetin kabulünden sonra birçok aile aynı isimle anılmakta olduğundan, yanlış anlaşılmaya tedbir; genelde Xaliüanuri İslamoğlepe denmektedir.
(Xaliüanuri İslamoğlu Yavuz Yazıcı)..

HORON & TULUM
Horon ve Tulum Kursu

Lazca Kurs
Lazuri Doviguram

KAZIM KOYUNCU (DVD)
Sarkilarla Geçtim Aranizdan - Kazim Için Bir Film

KARAKUTU

   

 
Copyright © 2002-2018 Lazuri.Com | Telif Hakları saklıdır.