FORUM KONUK DEFTERI MOVIE FLASH KLIPLER Lazca Dil Kursu Yüzlerce insan protesto için Hamidiye'deydi / Toplum Gazetesi - 22.11.2004/ Lazuri.Com

Yüzlerce insan sahil yolu katliyamını protesto için Hamidiye'deydi.

Karadeniz Sahil yolu kapsamında devam eden çalışmalarda sıra Hamidiye'ye gelirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hamidiye'yi koruyorlar açıklamsının gerçek olmadığı ortaya çıktı" Hamidiye bölgesinde başlayan çalışmalarda denize sıfır yapılan yol Hamidiye sahilini yok etmeye başladı bile.

Hamidiye sahillerini korumak için bu gün bir araya gelen yüzlerce kişi yol çalışmalarını protesto etti ve yol çalışmalarının bir an önce durdurulması için bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına destek olarak Arhavi Beleiye Başkanı Musa ULUTAŞ, CHP Ardeşen İlçe Başkanı İmdat Mertoğlu,CHP Ardeşen İlçe Sekreteri Saltuk DENİZ,ADD Ardeşen Şube Başkanı Av.Ferhat ARTAN, DOKADAK Kulüp Başkanı Hasan Önder, Kaç! karspor Kulüp Başkanı Serar Galipoğlu, Eğitim-Sen Ardeşen Şube Başkanı Mehmet AYATA, Çamlıhemşin Belediyesinden bir meclis üyesi, Ardeşen'den ve Pazar'dan vatandaşlar ve Hamidiye sakinleri katıldı.

Basın açıklamsını yapan Hamidiye Sahillerini koruma platformu basın sözcüsü Ercan Galipoğlu, Başbakanımızın söylediği gibi sahillerin korunmadığı açık bir şekilde ortadadır, Hamidiye sadece bizim değil tüm Pazarlıların ve Ardeşenlilerindir, Karadeniz sahil şeridinde eşi benzeri bulunmayan bu güzelim sahilin yok edilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Sesimizi her geçen gün daha da yükselteceğiz" dedi. Basın açıklamasına destek olarak gelen Arhavi Beeldiye Başkanı Musa Ulutaş ise " devlet kıyı kanunlarını yok tanımaya Hamidiye'de devam ediyor, kanunlar apaçık ortadadır, biz mücadele ettikçe kıyılarımızı elimizden alamazlar" dedi.

Basın açıklamasına ve eyleme destek verenler arasında bulunan CHP Ardeşen İlçe Başkanı İmdat Mertoğlu; "ben burada siyasi değil vatandaş kimliğimle bulunuyorum! , bir zamanlar muhalefet olan Sayın milletvekilimiz İmdat Sütlüoğlu kendi iktidarında bu işi başaramamıştır, kendisini destekledik, başka siyasi parti mensubu olmama rağmen her türlü desteği verdim ama anlaşılan o bizi de seçim propogandasına katmak istemiş ne yazık ki iktidarda olmasına rağmen yıllardır beklettiği yol çalışmalarında pasif davranmıştır, bakınız halkın kaderi kullanılarak kumar oynanmıştır, sayın belediye başkanımız mevcut yolu yaptıklarını söyledi, ik proje şehir merkezindendi, ama vatandaşı canı ile deniz arasında tercihte bırakmışlardır, şehir merkezinde olması durumunda kazalardan korkan vatandaş sahil demeye mecbur bırakılmıştır” dedi. basın açıklamsı ve eylem sessizce sona ererken sahillerin korunması yolunda atılacak her adımda birlikyte hareket etme kararı alındı.

Kaynak: Toplum Gazetesi (Ardeşen)

   

 
Copyright © 2002-2020 Lazuri.Com | Telif Hakları saklıdır.