FORUM KONUK DEFTERI MOVIE FLASH KLIPLER Lazca Dil Kursu Başkanın makam arabasına bomba kozdula / KSKP / Lazuri.Com

Önce heykel sonra başkan

Heykele yapılan saldırıyı "Tunç heykeli testere ile kesmek için en az 3 saat uğraşmışlar. Bizi tehdit etmek isteyen kişiler 'Adımlarına dikkat et, kafanı kopartırız' mesajı verdi" sözleriyle yorumlayan Arhavi'nin CHP'li Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ın dün park halindeki makam aracına patlayıcı kondu. Gece saat 03.00'te ve hafif şiddette meydana gelen patlama, çevredekiler tarafından lastik patlaması sanıldığı için ancak sabah fark edildi. Ulutaş, saldırının şahsına değil Arhavi'ye yapıldığını ve ilk olmadığını belirterek, "Belediye olanaklarını kendi maddi çıkarları için kullananların rant yollarını kapattık. İntikam alıyorlar'' dedi. Karadeniz Otoyolu'na karşı büyük mücadele verdiğini belirten Ulutaş, itirazına rağmen yapılan otoyol nedeniyle ilçeye eklenecek 80 dönüm arazinin rant savaşının verildiğini iddia etti. Daha önce belediyenin bir kamyonu çalınmış ve başkanın makam aracının lastikleri kesilmişti. Artvin Valisi Orhan Kırlı, "Olayın siyasi, ideolojik ve terör yanı yok. Belediye başkanının görevinden rahatsız olanlar tarafından gerçekleştirildiği ihtimali oldukça yüksek'' dedi.

(Sabah Gazetesi)

Hayati AKBAŞ Ahu BOZLAR / Kenan TAŞKIN / MERKEZ

_______________________________________

BAŞKAN'IN MAKAM ARABASINA BOMBA KOYDULAR

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ın arabasına sabaha karşı dört sıralarında bomba koydular.Patlamada can kaybı olmazken resmi araçta maddi hasar meydana geldi.

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ın resmi aracına bombalı saldırı düzenlendi. Arhavi Sıtkı Gürkan caddesi Çay fabrikası karşısında kendi evinin bahçesinde park halinde bulunan 08 AN 001 plakalı resmi araca sabaha karşı saat 04:00 sıralarında konan bomba patladı. Patlamada can kaybı olmazken araçda maddi hasar meydana geldi. Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş'ın kendi evinin önünde meydana gelen patlama sonrası Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çok yönlü çalışma başlattı.

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bomba uzmanlarıda Arhavi'ye gelerek olay yerinde inceleme başlattı. Patlamada 08 AN 001 plakalı resmi aracın sol arka lastiğinin altına konan bombanın patlaması sonrası arabada maddi hasar meydana geldi. Patlama sonrası aracının başında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Musa Ulutaş şunları söyledi: "Biz Arhavi için yola çıktık. Çalışmalarımızda hiçbir siyasi farklılık göstermeden bütün Arhavi insanını kucaklayan hizmet anlayışı ile çalışıyoruz. Belediye çalışmalarımız sırasında yaptığımız bütün çalışmalarımız halkımıza açık ve şeffaf hale getirilmişt! ir. Belediye olanaklarını kendi maddi çıkarları peşinde kullananların rant yollarını kapattık. Bu saldırı ilk değildir. Daha önce bir kamyonumuz çalındı ve hala bulunamadı. Bundan bir süre sonra yine resmi aracım evimin önünde park halinde iken aracımın 2 lastiği falçata vb. bir aletle kesilerek lastikler patlatılmıştı. Gecen haftada Atatürk gençlik parkında bulunan barış ve dostluk anıtına çirkin bir saldırı yapılarak anıtın erkek figürünün başı ve sol ayağı testere ile kesilmişti. Daha bunun üzüntüsünü atlatamadan yine resmi aracıma düzenlenen bu saldırıyı lanetle kınıyorum. Bu saldırı şahsıma değil Arhavi ye yapılmış bir saldırıdır. Özellikle bu son saldırının fail veya faillerinin derhal bulunmasını istiyorum. Aksi takdirde Arhavi'de faili meçhul dosya olarak kalırsa buna cüret edenler peşinden yeni saldırılar düzenleyeceklerdir. Ülkemizin en huzurlu ilçesi olan Arhavimizde ki bu huzur ve sükunetten rahatsız olanlar karşılarında yine Arhavi halkının birlik ve beraberliğini bulacaklardır. Arhavimizde kimse halkımızın huzurunu bozamaz ve biz halkımızla birlikte buna karşı durmasını bileceğiz. Bizim şu an tek beklentimiz güvenlik güçlerinin bu saldırıyı yapan veya yapanları en kısa zamanda bulmasıdır" dedi.

Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaşın aracına saldırı haberini duyan Arhavililerde başkana geçmiş olsun dileklerini iletirlerken saldırıyı yapanları lanetlediler, "Kimse bizim huzur ve güvenimizi bozamayacaktır" dediler.

Haber: Necmi NUMANOGLU

Kaynak: Karadeniz Sahillerini Koruma Platformu(KSKP)

   

 
Copyright © 2002-2020 Lazuri.Com | Telif Hakları saklıdır.